Novinky

Úspěchy tenistů LTC v polovině sezony 2014

V minulém týdnu skončily mistrovské soutěže družstev mládeže a dospělých a zejména v soutěžích dospělých si hráči LTC Mladá Boleslav vedli velmi dobře.

Tým LTC MB A reprezentoval ve středočeské divizi a obsadil velmi těsně celkové druhé místo za vítěznými Měchenicemi. Družstvo ve složení Milan a Jan Herdovi, Vojtěch Krinvald, Ladislav Erben, Dominik Slavík, Eva Válková, Nikola Kovačíková a Kateřina Křížová skončilo o bod druhé a stále ještě je šance na postup do celostátní druhé ligy.

I druhé místo družstva mladších žáků je úspěchem a příslibem do příští sezony.

Ostatní družstva se umístila ve středu svých tabulek, ztratili jsme pouze podle očekávání nejvyšší soutěž dorostu, dlouhodobě nám chybí odchovanci v této kategorii.

Kompletní výsledky najdete na cztenis.cz v jednotlivých kategoriích družstev.

Jednotlivci

První polovina sezony je tradičně věnována mistrovským soutěžím družstev, nicméně hrají se oblastní přebory a v závěru je na pořadu Mistrovství republiky dospělých Rieter Cup.

V oblastních přeborech středočeského kraje potvrdila dobrou formu Tereza Vajsejtlová účastí ve finále dvouhry i čtyřhry a postupem na Mistrovství republiky mladšího žactva.

Na krajských přeborech středočeského kraje starších žákyň v Neratovicích – vybojovaly Vajsejtlová Klára a Vajsejtlová Tereza 1.misto.

Další velmi významných úspěchů dosáhly naše hráčky v kategorii dospělých. Eva Válková vyhrála s přehledem oblastní přebor a na MR ČR se probojovala ve dvouhře i čtyřhře do semifinále. To je významný úspěch této hráčky v celé její dosavadní tenisové kariéře.

Další hráčka LTC Mladá Boleslav Lenka Brůchová se probojovala do druhého kola ale tam jí los přisoudil pozdější vítězku Skočdopolovou-Zálabskou, která bohužel zastavila postup naší hráčky.

Poslední červnový týden se konal v Liberci 13.ročník Českých akademických her. Lenka Brůchová našla přemožitelku až ve finále, když podlehla  Karolíně Čechové 5:7, 5:7.  Gratulujeme

za LTC MB Pavel Vondráček

18.07.2014
Mistrovství ČR mladších žákyň 2014

Tereza Vajsejtlová vícemistryní ČR

Od 9.7. do 13.7. se konalo na dvorcích LTK Liberec mistrovství ČR mladších žákyň. Hráčka LTC Mladá Boleslav Tereza Vajsejtlová se probojovala do 3. kola, kde podlehla nasazené jedničce a obhájkyni titulu ze zimy Denise Hindové. Svou herní formu potvrdila ve čtyřhře, když v semifinále vyřadila s Vendulou Krýslovou (TK Škoda Plzeň) druhou nasazenou dvojici Nováková (TK Sparta Praha)-Huňková (TK Agrofert Prostějov). Ve finále podlehla děvčata favorizované dvojici  Lavičková (TK Sparta Praha) a Hindová (I.ČLTK)  2:6, 6:7 (4). Přesto je 2. místo ve čtyřhře a zisk titulu vícemistryně ČR zatím největším úspěchem. Gratulujeme.