Úspěchy tenistů 12/2016

10. 12. 2016

Úspěchy mladých tenistek LTC MB

Tenisté napříč všemi věkovými kategoriemi nezahálí ani v předvánočním čase.  Prosinec je pro hráče novým startem a impulsem k zlepšování svých výsledků, startuje zimní halová sezóna a přestupy hráčů do vyšších věkových kategorií, ve kterých začínají znovu sbírat své body do celkového hodnocení, které se promítne v celorepublikovém žebříčku v září 2017.

Své první úspěchy v kategorii mladších žákyň si zapsala v uplynulém víkendu 3. – 4.12.  Elen Kultová a Kiara Žabková (obě 9 let).

Elen skončila na turnaji kategorie C v Poděbradech v singlu na 2. místě. V semifinále porazila svou spoluhráčku z deblu Nelu Jandovou (I.ČLTK Praha) po dramatickém zápase 6:7, 6:4, 1:0 (super tiebreak), ve finále nestačila na Nelu Linhartovou (Sportovní centrum Linhart) 2:6, 3:6. Chuť po vítězství si spravila v deblové soutěži, když ve finále dvojice Kultová/Jandová porazila dvojici Tůmová (HTC Třebíč)/Vallová (TC Brno) 6:3, 6:4.

Kiara se na turnaji kategorie C v Liberci probojovala do semifinále v singlu, ve druhém semifinále také skončila její deblová a zároveň klubová spoluhráčka Aneta Gabrielová. Kiara s Anetou pak v deblové soutěži došla až do finále, kde dívky od celkového vítězství dělilo jen málo Žabková/Gabrielová vs. Dimmerová/Lange (obě Severočeská tenisová o.s.) 4:6, 4:6.

Svůj první turnaj letošní sezóny má za sebou také 14-ti letá Tereza Vajsejtlová, stabilní opora boleslavského tenisu. Tereza byla od 3.12 do 5.12. ve Valašském Meziříčí na turnaji dorostenek kategorie A. V silně obsazené konkurenci porazila v prvním kole o 2 roky starší Valentinu Cváčkovou  (TK Agrofert Prostějov) 6:0, 6:1. Ve druhém kole pak po třech hodinách podlehla první nasazené Adéle Vašíčkové (I. ČLTK Praha) 5:7, 7:6(3), 1:6. V deblu si se spoluhráčkou Vendulou Krýslovou (TK Slavia Plzeň) zahrála o finálovou účast, na kterou bohužel dívky tentokrát nedosáhly a nakonec obsadily 3. místo.

Všem moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů!